Україна Туристична 2011. Щось таке..

P.S. Стаття для журналу Пригоди.ua . Вересень 2011.

———

Відвідав сьогодні виставку «Україна Туристична 2011». І враження, чесно кажучи, такі собі. Дуже гарні і дуже ніякі. Але, думаю, ви здогадуєтесь про що я.

По-перше, цього року виставка явно стала менше. По-друге, я взагалі не побачив нічого особливого. Приємні виключення: Incredible India та чарівний Єгипет. Чи варто казати, що стенд лише останнього був за розмірами більше, ніж усі українські площадки разом взяті? Для чого приходили державні установи зі своїми «брашуркамі ні а чем» взагалі не зрозуміло. З іншого боку, ефективність подібних заходів теж викликає певні сумніви. Але, як би там не було, про смачнючі солодощі від стенду Єгипет я розказав вже десь десятку своїх друзів. Хтось називає такі штуки лояльністю…

В української ж влади діє інший варіант поведінки — не прийти на власну презентацію путівника по Україні під Євро-2012. Це в їх стилі. Але не будемо про сумне…

Подобається мені знаєте що? Всього минулого місяця ми займались тим, що створювали базу контактів цікавих українських блогерів, власників туристичних сайтів, деяких агенцій та просто цікавих людей, що живуть мандрівками по Україні. Питали їх думку, запрошували до співпраці, думали як можемо допомогти один одному. І ми справді знайшли багато гарних людей! Ось це мені подобається. Траплялися, звісно, і не зовсім адекватні постаті, але я намагаюся з повагою ставитись до людей з вадами розуму.

Були і хороші речі. Наприклад, в цей номер ми вмістили інтерв’ю з мандрівником-письменником Максом Кідруком (можна прочитати тут). Я завжди обожнював людей, які живуть за своїм власним стилем, який їм подобається. В таких людях яскраво відчувається дух свободи. А для того, щоб мандрувати, дух свободи потрібен найнеобхідніше.